Systemy solarne

  PŁASKI KOLEKTOR SŁONECZNY
  KPM.SE.2.38


  Kolektor płaski KPM SunEnerdy jest pasywnym źródłem energii wykorzystującym słońce i przeznaczony jest do podgrzewania ciepłej wody użytkowej, podgrzewania wody basenowej oraz wspomagania niskotemperaturowych systemów centralnego ogrzewania.

  Budowa i elementy składowe
  W kolorze słonecznym KPM SunEnergy zastosowano materiały najnowszej generacji, posiadające badania i certyfikaty akredytowanych instytucji, oraz najnowocześniejsze rozwiązania techniczne.

  Obudowa boczna
  Cechą charakterystyczną obudowy bocznej kolektora KPM SunEnergy , wykonanej z profili aluminiowych jest jej szczelność, gdyż zastosowano metodę gięcia i łączenia w jednym miejscu. Gięta rama to nie tylko estetyka, ale zabezpieczenie przed rozszczelnieniem po kilku latach eksploatacji. W ramie kolektora wykonane są otwory wentylacyjne – cztery główne i cztery wspomagające. Chronią one kolektor przed zaparowaniem. Kolektor słoneczny KPM SunEnergy sprzedawany jest w ramie surowej lub malowanej.

  Płyta dolna
  Dno kolektora stanowi blacha aluminiowa łączona z rama główną punktowo i na silikon.

  Izolacja termiczna KPM SunEnergy stanowi najwyższej jakości solarna wełną mineralna ULTIMATE firmy ISOVER.

  Absorber
  Absorber kolektora słonecznego KPM SunEnergy wykonany jest z blachy miedzianej ҂ 0,2 mm, tzw. płyty absorbera pokrytej jednostronnie wysokoselektywną w odbiorze promieni słonecznych warstwą tytanową (TINOX) oraz układu rurowego wykonanego z rurek miedzianych połączonych ze sobą szczelnie lutem twardym gwarantującym wysoką niezawodność układu. Połączenie absorbera z układem rurowym odbywa się najnowocześniejszą technologią, tj. metodą zgrzewania ultradźwiękowego.

  Osłona kolektora
  Rolę przezroczystej osłony kolektora spełnia najwyższej jakości hartowane szkło solarne o niskiej zawartości tlenków żelaza i przepuszczalności 91,6%. Szkło solarne połączone jest z ramą główną za pomocą najwyższej jakości uszczelki odpornej na wysoką temperaturę i promieniowanie UV.

  Listwa maskująca
  Dodatkowym zabezpieczeniem połączenia szyby z ramą kolektora jest listwa maskująca położona na silikon.

  Dane techniczne: /materialy/_upload/file/KMP_SE_ 2_38 - płaski tabelka.jpg


   


   

  PRÓŻNIOWY KOLEKTOR SŁONECZNY
   


  undicom.pl
  tworzenie stron www katowice
  created by